راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی و اجاق گاز – بخش دوم

در بخش قبلی با عنوان ” راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی و گاز فردار – بخش اول ” به معرفی انواع اجاق گاز های رومیزی و فردار پرداختیم. در این بخش قسمت های مختلف اجاق گاز ها و بهترین نوع آن ها معرفی خواهیم کرد

 

 ویژگی های اجاق گاز فردار

فن کانوکشن:

فن کانوکشن در دیواره پشتی فر قرار دارد. این فن گرمای داخل فر را پخش می کند و هوای گرم را به گردش در می آورد تا به پخت یکنواخت غذا کمک کند. اگر به پخت انواع کیک و شیرینی علاقه دارید، حتما به فن کانوکشن نیاز خواهید داشت.

اجاق های متوسط معمولا دارای فن کانوکشن هستند.در برخی از فرها یک المنت در کنار فن تعبیه شده است تا هوا را در حین کارکردن فن پخش کند.

برنامه های آشپزی مختلف:

اجاق گاز شما به طور کلی برای پخت و پز غذا طراحی شده است. اما برای پول بیشتر می توانید فری با برنامه های بیشتر آشپزی بخرید. به عنوان مثال، اجاق های دارای کانوکشن دارای برنامه هایی مانند برشته کردن و بریان کردن هستند. برخی از فرها همچنین دارای برنامه ها و تنظیمات از پیش برنامه ریزی شده برای پخت غذاهای خاص مانند پیتزا، مرغ یا بوقلمون یا سایر روش های پخت هستند.

کشوهای پایینی در اجاق گاز فردار :

برخی از فرها دارای یک کشوی چند منظوره در پایین هستند. در برخی مدل ها این کشوها برای پخت و پز طراحی شده اند. این کار باعث می‌شود که از فضای داخل فر برای پختن یا برشته کردن غذاهای اصلی مانند مرغ یا بوقلمون استفاده کنید. همچنین  از کشوی پایینی برای پختن اقلام کوچکتر مانند کیک استفاده کنید. این فضاها را می توان در دماهای مختلف تنظیم کرد. در برخی مدل های دیگر از کشوی پایینی برای گرم نگه داشتن غذا استفاده می شود و گزینه پخت وجود ندارد. در برخی دیگر از مدل ها کشوی پایینی نقش سرخ کن را دارد و برای سرخ کردن و کباب کردن غذا استفاده می شود.

صفحه نمایش هوشمند:

بعضی از مدل های اجاق های گازی دارای صفحه نمایشی در کنار ولوم می باشند. این صفحات کار با اجاق ها را بسیار ساده و راحت می کند. نشان دادن دمای داخل فر جهت جلوگیری از باز نمودن درب آن بطور مکرر، نمایش تنظیمات و برنامه های آشپزی در حال انجام و سایر موارد مربوط به اجاق در این نمایشگرها از جمله مزایای آنها می باشد.

ترموکوپل:

از جمله کاربردی ترین ویژگی اجاق های امروزی وجود ترموکوپل می باشد. سیستم ترموکوپل بدین صورت عمل می نماید که در صورت خاموش شدن شعله، جریان گاز نیز قطع می شود تا خطراتی چون آتش سوزی و گاز گرفتگی را بهمراه نداشته باشد.

فندک:

فندک خودکار یکی دیگر از ویژگی های بسیار مفید است. به راحتی ولوم را بچرخانید، به سمت داخل فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید و می توانید با کمک فندک اتوماتیک شعله ها را روشن کنید. در این صورت نیازی به استفاده از فندک جداگانه یا کبریت نیست.

اجاق گاز خارجی بخریم یا ایرانی؟

بعد از اینکه ارزیابی خود را انجام دادید و نوع اجاق گاز مناسب خود را پیدا کردید، ممکن است تعجب کنید که از بین طیف های مختلف موجود در بازار کدام یک را بخرید. اجاق گازهای ساخت ایران یا اجاق گازهای ساخت خارجی؟ از آنجایی که اجاق گاز یکی از پرکاربردترین و کاربردی ترین لوازم خانگی است، توصیه می شود در هنگام خرید دقت کافی را داشته باشید و برند ایرانی یا خارجی را انتخاب کنید.

گاز خارجی کیفیت بسیار خوبی دارد. این اجاق گاز دارای ساختار دقیق و بالایی است و به همین دلیل می توان از آن برای مدت طولانی استفاده کرد. توجه داشته باشید قیمت اجاق گازهای خارجی بسیار بالاست 2 تا 3 برابر بیشتر از مدل های اجاق گاز ایرانی قیمت دارد. همچنین بسیاری از برندهای خارجی در ایران توزیع کننده ندارند. بنابراین خدمات پس از فروش در دسترس نمی باشد که موضوع مهمی است و باید به آن توجه کرد.
مدل های مختلف ایرانی مانند اجاق گاز ایرانی فردار یا اجاق گاز ایرانی بدون فر، قیمت مناسب و ارزان تری نسبت به اجاق های خارجی دارند، اما عموما از نظر ساخت و کیفیت عملکرد برابر یا پایین تری نسبت به نمونه های خارجی دارند. بنابراین احتمال بروز مشکلات بیشتر است. اما از سوی دیگر با وجود مراکز تخصصی تعمیر و نگهداری، اجاق گازهای برند ایرانی انتخاب مناسبی هستند.

بهترین مارک اجاق گاز

در این بخش از مقاله قصد داریم درباره بهترین مارک اجاق گاز ایرانی و خارجی صحبت کنیم. البته لازم به ذکر است که مارک های اجاق گازی که معرفی می کنیم با توجه به تجربه تکنسین های مرکز کالاپلازا و تحقیقاتی که انجام شده انتخاب شده است و البته این گونه نیست که سایر برندها خوب نباشند اما ما سعی کرده ایم بهترین مارک های اجاق گاز را به شما معرفی کنیم.

بهترین مارک اجاق گاز فردار و رومیزی ایرانی

اگر به دنبال اجاق گاز رومیزی هستید، طبق تحقیقات ما در حال حال حاضر مارک های ایلیااستیل ، پرنیان ، سینگل ، اخوان، استیل البرز، بیمکث و کن جز بهترین مارک های اجاق گاز ایرانی و مدل رومیزی هستند. اما اگر به دنبال اجاق گاز  فردار ایرانی هستید، می توان گفت اجاق گاز سینگل ، اسنوا و سینجر نیز از جمله بهترین برند های اجاق گاز فردار ایرانی هستند. نکته قابل توجه این است که اگر چه ممکن است از نظر کیفیت ساخت، اجاق گاز های خارجی برتر از اجاق گازهای ایرانی باشند ولی در مورد برند های داخلی عمدتا قطعات آن ها ساخت داخل کشور است و دارای خدمات پس از فروش بوده و در نتیجه نگرانی بابت خراب شدن و تعویض و پیدا کردن قطعات وجود ندارد.

بهترین مارک اجاق گاز فردار و رومیزی خارجی

اگر تمایل دارید که حتما اجاق گاز خارجی بخرید و به دنبال بهترین مارک اجاق گاز خارجی می گردید، با توجه به تحقیقات تیم فنی کالاپلازا می توان گفت اجاق گازهای بوش، هاردستون، برتینو، مجیک، آریستون و سینجر جز بهترین مارک های اجاق گاز فردار خارجی و اجاق گاز های صفحه ای خارجی هستند. طبق تجربیات تکنسین ها و نظر مشتریان مختلف کالاپلازا برندهای خارجی دوام بیشتری داشته و دیرتر دچار مشکل می شوند اما در عوض هنگام خرید و یا نیاز به تعمیر باید هزینه بیشتری نسبت به برند ایرانی بپردازید.

سایر مطالب

ایلیااستیل

لوازم خانگی ایلیااستیل


×

صدای مشتری

نظرات پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید .

Iliasteel-logo-svg