خرید فر توکار و راهنمای انتخاب گزینه مناسب

این مطلب برای شما تهیه شده تا به عنوان راهنمای خرید فر توکار به شما کمک کند انتخابی مناسب برای آشپزخانه تان داشته باشید. در مطلب قبلی با عنوان ” ویژگی های فر توکار ” در مورد امکانات و عملکرد های فر های توکار توضیح دادیم.

برای تهیه فر توکار مناسب چقدر باید هزینه کنیم؟

قیمت فر توکار بسیار متفاوت است و شما باید با توجه به نیاز خود فر توکار مناسب را انتخاب و خریداری کنید. مشاوران فروشگاه اینترنتی لوازم آشپزخانه کالاپلازا بسته به بودجه ای که برای خرید فر در نظر گرفته اید می توانند انواع فر را به شما معرفی کنند.

قیمت فرها از 8 میلیون تومان شروع می شود و تا  20 میلیون تومان ادامه دارد. عوامل متعددی در این تفاوت قیمت نقش دارند که ظرفیت، امکانات و ظاهر آن نقش بسزایی در تعیین قیمت دارد.

اگر برای نیازهای معمولی و روزانه فر بخواهید و انتظارات زیادی ندارید می توانید با پرداخت بین 8  تا 12 میلیون یک فر توکار خوب تهیه کنید.

 

برای خرید فر توکار چه گزینه ای مناسب است؟

نوع فر توکار مورد نیاز شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال اگر در خانه لوله گاز جداگانه برای فر ندارید، باید از فر برقی استفاده کنید.

بنابراین قبل از خرید اجاق گاز آشپزخانه خود باید به این موارد توجه کنید و بر اساس آن اجاق گاز را خریداری کنید و گزینه های دیگر را در مدنظر بگیرید.

مشاهده خرید فر توکار  و انواع محصولات 

 

برای خرید فر توکار به ظرفیت فر توکار دقت کنید.

ظرفیت فرهای مختلف بین 50 تا  75  لیتر است. می توان گفت که ظرفیت متوسط یک فر توکار حدود شصت لیتر است.

توجه داشته باشید که ظرفیت واقعی فر توکار با اندازه بزرگتر ممکن است کمتر از یک فر با اندازه کوچکتر باشد.

 

فر دابل یا تکی

این فر به آشپزخانه شما زیبایی و جذابیت می بخشد. این فر که می توان آن را در هر جای آشپزخانه قرار داد، آشپزی را راحت تر می کند.

 

فر تنها، مایکروویو و کشو گرم کن

این ترکیب در صورتی ایجاد می شود که شما قصد دارید فضای خالی در کابینت های بلند خود را پر کنید. معمولا از این ترکیب در کنار یخچال فریزرها استفاده می شود.

 

فرهای مجزا پهلو به پهلو

این نوع از ترکیب قرار گیری نیز برای بسیاری از آشپزخانه ها جذاب می باشد، برای داشتن این ترکیب نیز باید در کابینت خود فضای کافی برای قرار گرفتن دو فر در کنار هم را داشته باشید.

 

قرارگیری فر های توکار به صورت جدا

برخی اوقات بین دو فر یکی دیگر از لوازم آشپزخانه، به عنوان مثال اجاق گاز قرار می گیرد. که این ترکیب نیز بستگی به سلیقه شما و فضای موجود در آشپزخانه شما دارد.

 

آیا برای خرید فر توکار ویژگی خودتمیزشونده مهم است؟

تمیز کردن داخلی فر گاهی اوقات بسیار سخت است، بنابراین امکان خود تمیز شونده گزینه ای است که بسیاری از افراد آن را انتخاب می کنند. این فرایند از طریق راه های مختلفی انجام می شود.

در برخی از فرها این کار با بالا بردن درجه حرارت در محفظه فر تا 500 درجه صورت میگیرد و در بعضی دیگر محصولات با توجه به جنس بدنه این فرایند انجام می شود.

 

autoclean-built-in-oven

فر خودتمیز شونده

 

تمیز کننده به روش کاتالیزوری

داخل محفظه برخی از فرها روکش کاتالیزوری وجود دارد که در مواجهه با حرارت زیاد فر را کاملا تمیز می کند و نظافت دستی دیگر لازم نیست. این پوشش کاتالیزوری ممکن است پس از مدت کوتاهی نیاز به تعویض داشته باشد.

 

تمیز کننده به روش تجزیه مواد

در این روش از دمای بسیار بالا برای از بین بردن مواد غذایی در محفظه فر استفاده می شود. کف فر خاکستر را جمع می کند و تمیز کردن آن آسان است.

 

فرهای دارای عملکرد چند منظوره

فری که در قسمت بالا و پایین بدنه اصلی دارای المنت حرارتی است و یک گریل و فن برای یکنواخت کردن دما  دارد، فر همه کاره نامیده می شود. این نوع فرها عملکرد یخ زدایی نیز دارند که در فر به صورت متفاوتی انجام می شود. قبل از خرید فر مورد نظر خود، بررسی کنید که به چه عملکرد های فر توکار نیاز دارید و آن را خریداری کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

 

سایر ویژگی های مهم یک فر آشپزخانه

برخی از فرها دارای ویژگی هایی هستند که پخت و پز را برای شما آسان می کند. این ویژگی ها  را در ادامه برایتان نام خواهیم برد :

 

ریل تلسکوپی فر توکار

برخی از اجاق ها دارای ویژگی به نام قفسه های متحرک هستند. این به شما امکان می دهد به راحتی قفسه ها را بردارید و آنها را در جای مناسب قرار دهید.

 

تایمر دیجیتال یا آنالوگ

با این ویژگی می توانید تعیین کنید که غذای شما چه مدت پخته شود. برای مثال می توانید مشخص کنید که غذا در فر در زمان خاصی شروع به پخت کند.

 

پخت با بخار

این ویژگی به شما امکان می دهد غذاهای ترد داشته باشید. بخار آبی که در محفظه فر ایجاد می شود و روی غذا هدایت می شود، پس از خشک شدن حالت ترد به غذا می دهد.

 

کنترل های دیجیتال

این کنترل ها می توانند به شما کمک کنند تا غذا را در دمای خاصی با دقت بپزید.

 

کنترل اتوماتیک پخت

با این گزینه می توانید دما، رطوبت، گرما و زمان پخت غذای خود را از قبل تنظیم کنید.

 

درب شیشه ای سه یا چهارجداره

استفاده از درب های پیشرفته فر می تواند مزایای زیادی داشته باشد، از جمله کاهش مصرف انرژی، حفظ حرارت داخل فر و کمک به عایق بودن فر.

 

سایر مطالب

ایلیااستیل

لوازم خانگی ایلیااستیل


×

صدای مشتری

نظرات پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید .

Iliasteel-logo-svg