آب بندی سینک ظرفشویی و مراحل آن

سینک ظرفشویی یکی از لوازم ضروری هر خانه است و یکی از پرکاربردترین قسمت های آشپزخانه است. بنابراین لازم است سینک به خوبی آب بندی شود تا از آسیب و پوسیدگی کابینت جلوگیری شود. اگر خودتان کابینت می سازید یا سفارش می دهید، توصیه می کنیم از ورق گالوانیزه مانند PVC استفاده کنید.

اکثر کابینت ها در ایران از ام دی اف روکش HPL ساخته می شوند. هنگام استفاده از ام دی اف برای بدنه اصلی، حتما از نوع دو لب با دو صفحه HPL تا شده روی آن ها استفاده کنید.

چرا سینک های ظرفشویی آب بندی می شوند؟

آب بندی اطراف سینک یا حمام با چسب سیلیکونی می تواند به بهبود وضعیت سینک و جلوگیری از مشکلات بعدی کمک کند. یک درزگیر ضد آب با کیفیت بالا از ورود آب و زباله به داخل درز ها جلوگیری می کند. برای جلوگیری از نفوذ آب و کپک باید اطراف سینک را آب بندی کنید.

برای انواع سینک ظرفشویی  روکار، باید کناره های صفحه را به خوبی با سیلیکون آب بندی کنید و از بغل گازی آلومینیومی استفاده کنید. برای سینک های توکار، لبه ها  را با سیلیکون  آب بندی کنید و منتظر بمانید به خوبی خشک شود ، سپس سینک را برگردانید تا نوار لاستیکی آن جدا شود و آن را با یک فیلم سیلیکونی به ضخامت 1 سانتی متر دور سینک و روی لبه قرار دهید و سپس آن را در محل برش قرار دهید.

پس از اطمینان از محل قرارگیری، سینک ظرفشویی باید با استفاده از گیره یا یک جسم سنگین به مدت چند ساعت به شدت  در جای خود فشار داده شود.  حتما قبل از نصب قرنیز، روی صفحه کابینت بین دیوار و محل اتصال را  با سیلیکون پر کنید.

بهترین راه برای آب بندی سینک ظرفشویی

برای آب بندی سینک خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- درزگیر قدیمی را باکاردک یا ابزار برش دیگر بردارید. حلال های پاک کننده سیلیکونی نیز می توانند برای این منظور مفید باشند.

2- ناحیهمورد نظر را تمیز کنید و سطح را خشک و عاری از رطوبت نگه دارید. محل نصب را با پاک کننده خانگی روی پارچه یا حوله کاغذی تمیز کنید و خشک کنید. ناحیه را دوباره با سفید کننده تمیز کنید، سپس بشویید و خشک کنید.

3- در این مرحله باید از درزگیر سیلیکونی یابه اصطلاح چسب آکواریوم استفاده کنید. استفاده از چسب آکواریوم در اطراف سینک به این صورت است که کارتریج را داخل تفنگ درزبندی قرار دهید و نازل را به عرض دلخواه ببرید تا حرکت چسب داخل آن جریان یابد.

4- اکنوندر محل نصب  از درزگیر استفاده می کنیم. پس از خشک شدن سطح کار، از یک درزگیر با جریان مناسب چسب در اطراف سینک استفاده کنید. فشاری که روی دستگاه تفنگی چسب آکواریم ایجاد می کنید نیز مهم است، بنابراین سعی کنید جریان ثابتی از چسب را حفظ کنید تا لایه ای یکنواخت از درزگیر ایجاد شود تا از ورود رطوبت و کپک به سینک و محیط اطراف آن جلوگیری شود.

5- سطح درزگیر را با کاتر وچاقو تمیز کنید.

6- درزگیر اضافیرا با استفاده از وایت اسپریت یا پاک کننده سیلیکون از محل کار جدا کنید.

7- منتظر بمانید تا درزگیر آب بندی به خوبی خشک شود و اجازه ندهید سطح کار و اطراف آن خیس شود. همچنین دستورالعمل های سازنده درزگیر را برای زمان خشک شدن دنبال کنید.

سایر مطالب

ایلیااستیل

لوازم خانگی ایلیااستیل


×

صدای مشتری

نظرات پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید .

Iliasteel-logo-svg