راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی

راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی و مزایا و معایب آن ها

راهنمای خرید انواع سینک ظرفشویی

در حال حاضر در بازار مدل های مختلف و متنوعی از سینک ظرفشویی وجود دارد که دارای ویژگی ها و مشخصات متفاوتی از لحاظ ظاهر و جنس هستند. برندهای معتبر و مختلفی در ساخت انواع سینک ظرفشویی فعالیت می کنند؛ به همین دلیل تنوع طرح سینک ها بسیار زیاد است و انتخاب یک مدل خاص برای بسیاری از افراد مشکل می باشد.

از مهم ترین برندهای تولیدکننده سینک ظرفشویی می توان به ایلیااستیل، پرنیان، استیل البرز، اخوان و … اشاره کرد.

آشنایی با انواع سینک ظرفشویی جدید و قدیمی

انواع سینک ظرفشویی بر اساس، جنس، طرح، نوع صفحه و بسیاری از مشخصات دیگر به مدل های متنوعی دسته بندی می شوند. به عنوان مثال از لحاظ جنس می توان آن ها را به سه گروه استیل، شیشه ای و گرانیتی تقسیم کرد.

در مرحله اول می توانید سینک ظرفشویی را بر اساس طراحی آن و سپس با در نظر گرفتن نوع صفحه سینک که می تواند سنگ، کورین یا MDF باشد، آن را انتخاب کنید. در نهایت کیفیت و قیمت می توانند در انتخاب شما نیز جایگاه ویژه ای داشته باشند. همان طور که گفتیم تنوع انواع سینک ظرفشویی در بازار زیاد است؛ ولی یکی از بهترین مدل های سینک می توان از سینک ظرفشویی استیل که طول عمر بالایی دارد نام برد.

سینک ظرفشویی گرانیتی

در ساخت سینک ظرفشویی گرانیتی از رزین، سنگ گرانیت و مواد دیگر استفاده می شود؛ این نوع سینک ظرفشویی در مدل ها و رنگ های متنوع در بازار وجود دارد. همچنین سینک ظرفشویی گرانیتی در انواع جدید تک لگن، دو لگنه یا سه لگنه با عمق های متفاوت تولید می شود.

 

مزایا و معایب انواع سینک ظرفشویی گرانیتی آشپزخانه
مزایا و معایب انواع سینک ظرفشویی گرانیتی آشپزخانه

سینک ظرفشویی گرانیتی

مزایای سینک های گرانیتی

تمیز نگه ‌داشتن انواع سینک ظرفشویی گرانیتی جدید آسان‌تر از سایر مدل سینک ظرفشویی بوده و ظاهر لوکس‌تری دارد و می تواند جلوه خاصی به دیزاین آشپزخانه بدهد. علاوه بر این گرانیت از بادوام ترین مواد به کار رفته در ساخت سینک ظرفشویی است و تا سال ها قابل استفاده می باشد.

تنوع در طرح و رنگ این نوع سینک ظرفشویی یکی از مزایای مهم در انتخاب و خرید سینک ظرفشویی متناسب با سبک آشپزخانه است.

معایب سینک گرانیتی

در کنار مزایایی که برای انواع سینک ظرفشویی گرانیتی بیان شد معایبی نیز وجود دارد؛ به عنوان مثال در اثر برخورد ظروف به سنگ گرانیتی سخت سینک امکان شکستن آن‌ها بسیار زیاد است.

از لحاظ قیمت سینگ گرانیتی گران‌تر از سایر مدل های سینک ظرفشویی می باشد و برای نصب آن‌ها نیاز به ابزارهای مختلفی است و هزینه بیشتری دارد. از دیگر معایب مدل های بی کیفیت این سینک ها می توان به عرق کردن زیر لگن ها، شکسته یا ترک برداشتن و ماندن لکه آب بر روی سینک اشاره کرد.

سینک ظرفشویی شیشه‌ای

انواع سینک ظرفشویی جدید شیشه ای در چند سال اخیر در بازار برای فروش عرضه شده است.  این نوع سینک از شیشه سکوریت نشکن ساخته شده و قسمت لگن سینک از جنس استیل می باشد. از مزایای سینک ظرفشویی شیشهای می ‌توان به ظاهر زیبا آن اشاره کرد.

البته این سینک معایب بسیاری دارد؛ از جمله اینکه شیشه آن در مدل های بی کیفیت جنبه تجملی داشته و احتمال شکستگی و ترک برداشتن بر اثر فشار در آن ها بسیار زیاد است. همچنین احتمال آب افتادن زیر رنگ، ایجاد خط و خش زیاد و جدا شدن لگن از صفحه در سینک شیشه ای وجود دارد.

 

انواع سینک شیشه ای ظرفشویی آشپزخانه
انواع سینک شیشه ای ظرفشویی آشپزخانه

سینک ظرفشویی شیشه ای

انواع سینک ظرفشویی استیل

از معمولی ترین و در عین حال بهترین انواع سینک ظرفشویی در بین سینک های جدید و حتی قدیمی، سینک های استیل هستند. سینک ظرفشویی روکار، زیرکار و سینک ظرفشویی توکار سه مدل رایج سینک می باشند که مزایا و معایب خاص خود را دارند.

خرید انواع سینک های ظرفشویی 

انواع سینک ظرفشویی استیل آشپزخانه
انواع سینک ظرفشویی استیل آشپزخانه

سینک ظرفشویی استیل

مزایا و معایب سینک های ظرفشویی استیل

سینک های ظرفشویی استیل از مقاومت بالا و قیمت مناسبی برخوردار هستند و تمیز کردن آن‌ها راحت است. این نوع سینک قابل هماهنگی با دکوراسیون های داخلی مدرن و کلاسیک دارد.

از معایب سینک ظرفشویی استیل نیز می توان به امکان خراشیده شدن و ایجاد لکه های آب روی آن‌ها اشاره کرد. علت این مشکل آب شهری حاوی املاح فراوان است که باعث سنگینی آب و رسوب این املاح روی سینک می شود.

انواع سینک ظرفشویی از لحاظ سبک ساخت

همان طور که بیان شد انواع سینک ظرفشویی می تواند براساس نحوه نصب، نوع صفحه، جنس و نوع ساخت به دسته های مختلفی تقسیم شود. در این بخش انواع سینک ظرفشویی را از نظر سبک ساخت مورد بررسی قرار می دهیم.

سینک ظرفشویی تک لگن

این نوع سینک ها دارای یک لگن یا کاسه هستند و سایز کوچکتری دارند و برای آشپزخانه هایی با فضای کم مناسب هستند. البته لگن سینک های ظرفشویی بزرگ بوده و می توان تعداد زیادی ظرف را در آن شست.این نوع سینک آشپزخانه تک لگن طراحی ساده دارد و تمیز کردن آن راحت است.

انواع سینک ظرفشویی تک لگنه
انواع سینک ظرفشویی تک لگنه

سینک ظرفشویی دو لگن

لگن های انواع سینک ظرفشویی می توانند هم اندازه یا در سایزهای متفاوت باشند؛ شستن ظروف، میوه و سبزیجات در سینک های دو لگن به طور همزمان انجام می شود و کار شستشو را راحت‌تر می کند.

خرید سینک ظرفشویی 2060

سینک ظرفشویی دو لگنه توکار ایلیااستیل مدل 2060
سینک ظرفشویی دو لگنه توکار ایلیااستیل مدل 2060

سینک ظرفشویی چند لگن

طراحی سینک های ظرفشویی چند لگن برای شستشوی میوه و سبزی مناسب بوده و اندازه کوچک دارند. به همین دلیل برای شستشو ظروف مناسب نیست و کمتر برای نصب در آشپزخانه استفاده می شود.

انواع سینک ظرفشویی سه لگنه
انواع سینک ظرفشویی سه لگنه

سینک ظرفشویی سه لگنه

 

سینک ظرفشویی صفحه دار

ساختار سینک های صفحه دار شامل دو یا یک لگن و یک سینی زهکشی است. در این سینک ها صفحه کناری همسطح کابینت آشپزخانه قرار داده می شود و برای گذاشتن ظروف برای تخلیه آب آن‌ها کاربرد دارد.

خرید سینک ظرفشویی 6015 ایلیااستیل

سینک ظرفشویی تگ لگنه هم سظحی ایلیااستیل

سینک ظرفشویی ایلیااستیل مدل 6015

 

انواع سینک ظرفشویی از لحاظ نحوه نصب

انواع سینک ظرفشویی بر اساس نصب نیز به سه گروه سینک ظرفشویی توکار، روکار و زیرکار تقسیم بندی می شود.

  • سینک ظرفشویی روکار:  نصب و تعویض این نوع سینک نسبت به مدل های دیگر سینک کمتر است. سینک روکار توسط کابینت احاطه نشده و لبه های آن به دیوار می چسبند و دقیقا روی کابینت قرار می گیرد.
  • سینک ظرفشویی توکار:  در این نوع سینک به اندازه ابعاد سینک کابینت برش می خورد و سپس به طور کامل کابینت داخل سینک ظرفشویی توکار قرار می گیرد.
  • سینک ظرفشویی فلاش مونت یا هم سطحی : در این نوع نصب لبه سینک هم سطح با لبه کابینت قرار می گیرد.
  • سینک ظرفشویی زیر سطحی یا زیرکار:  این سینک بر خلاف سایر مدل های توکار و روکار، زیر صفحه کابینت جای می گیرد.

 

مزایا و معایب سینک ظرفشویی روکار، توکار و زیرسطحی

سینک ظرفشویی روکار:

مهم ترین مزیت های سینک ظرفشویی روکار شامل قیمت کمتر نسبت به سایر انواع سینک ظرفشویی و تعویض راحت این سینک در مقایسه با دیگر مدل های سینک ظرفشویی است.

همچنین از معایب سینک ظرفشویی روکار می توان به شستشوی سخت آن به دلیل وجود لبه، ایجاد خمیدگی و دفرمه شدن بعد از گذشت مدت زمانی به خاطر نصب سینک روی لبه، نیاز به آب بندی درز و شکاف بین صفحه و سینک با سیلیکون، ظاهر قدیمی و ناهماهنگی با دیگر لوازم آشپزخانه، سینک ظرفشویی روکار فقط در مدل استیل و در اندازه های مشخص و ثابتی ساخته می شود.

خرید سینک ظرفشویی ایلیااستیل مدل 1041

سینک ظرفشویی روکار ایلیااستیل مدل 1041
سینک ظرفشویی روکار ایلیااستیل مدل 1041

سینک ظرفشویی توکار:

از ویژگی های مهم سینک ظرفشویی توکار تنوع زیاد در رنگ و طرح و اندازه است؛ همچنین امکان تولید این نوع سینک از شیشه و گرانیت و سایر متریال وجود دارد. از مزیت های سینک توکار تمیز کردن راحت آن‌ها در مقایسه با سینک روکار است و در سطح کار برآمدگی یا لبه قابل مشاهده نیست.

البته سینک ظرفشویی توکار دارای معایبی شامل قیمت گران و هزینه نصب بالا، احتمال زیاد نفوذ آب به زیر سینک و خرابی زودهنگام کابینت زیر آن و دشوار بودن تعویض و جا به جایی سینک است.

خرید سینک ظرفشویی ایلیااستیل 2067

سینک ظرفشویی دو لگنه توکار ایلیااستیل مدل 2067
سینک ظرفشویی دو لگنه توکار ایلیااستیل مدل 2067

سینک ظرفشویی زیرسطحی یا زیرکار:

از این سینک ها در آشپزخانه های با طراحی خاص و مدرن استفاده می شود و تمیز کردن سینک راحت‌تر است. البته سینک ظرفشویی زیرکار دارای معایبی نیز می باشد که می توان به نصب دشوار این سینک ها، نیاز به آب بندی بسیار خوب و قیمت گران آن اشاره کرد.

همچنین با نصب این نوع سینک امکان گذاشتن وسایل در کابینت زیر سینک امکان‌پذیر نیست و برای نصب نیاز به تکنسین‌های دارای مهارت بالا است.

 

سینک ظرفشویی زیرسطحی
سینک ظرفشویی زیرسطحی

سینک ظرفشویی پرنیان مدل 4204

 

موارد مهم در زمان خرید انواع سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی آشپزخانه یکی از لوازم ضروری در خانه است که باید متناسب با دکوراسیون منزل و آشپزخانه تهیه شود. علاوه بر این باید مشخصات مناسب و کیفیت عالی داشته باشد تا بتواند سال ها با طول عمر مفید کار کند. انواع سینک ظرفشویی دارای ویژگی ها و جنس ها، طرح و رنگ های مختلف هستند که هنگام خرید این سینک ها باید به آن‌ها توجه کرد.

چندین مشخصه مهم برای خرید سینک های ظرفشویی شامل عمق لگن، ضخامت ورق و نوع ورق است که باید زمان انتخاب و خرید آن‌ها را مدنظر قرار داد. لگن سینک ظرفشویی در عمق های متفاوتی مثل ۱۴، ۱۸، ۲۰ و ۲۲ سانتی متر تولید می شود؛ با افزایش عمق سینک کیفیت آن نیز افزایش می یابد.

ضخامت ورق سینک های ظرفشویی در بهترین برندهای آن‌ها ۰٫۶، ۰٫۸، ۱ و ۱٫۲ میلی متر است و کیفیت سینک ها با ضخامت ورق آن رابطه مستقیم دارد. آخرین نکته برای خرید انواع سینک ظرفشویی توکار، زیرکار یا سینک ظرفشویی روکار، نوع ورق استفاده شده در ساخت آن‌ها است.

این ورق ها شامل دو مدل ورق استیل ساده و استیل آجدار هستند و نوع ورق استیل آجدار مقاومت خوبی در برابر خط و خش دارد؛ ولی تمیز کردن آن سخت بوده و همین موضوع باعث شده طرفداران کمتری داشته باشد. درآمد مشاغل در دبی

بهترین سینک ظرفشویی موجود در بازار

در این بخش از مقاله به معرفی بهترین برندها و مدل های سینک ظرفشویی روکار، توکار و کورین می پردازیم.

سینک ظرفشویی توکار ایلیااستیل مدل  2070

این مدل سینک دارای دو لگن بزرگ به عمق 20 سانتی متر بوده و به شکل مستطیلی و در ابعاد 1200 میلی متر طول و 530 میلی متر عرض است. ضخامت ورق سینک توکار ایلیا استیل یک میلی متر بوده و شامل یک تخته برش، جای مایع و سبد آبچکان می باشد.

خرید سینک ظرفشویی توکار ایلیااستیل مدل 2070

سینک ظرفشویی توکار ایلیااستیل مدل  2070
سینک ظرفشویی توکار ایلیااستیل مدل  2070

 

سینک ظرفشویی توکار پرنیان مدل ps1215

سینک ظرفشویی توکار برند پرنیان دارای دو لگن بزرگ و عمیق است و شستشوی تعداد زیادی ظروف، میوه و سبزیجات در آن به راحتی انجام می شود.

خریدسینک ظرفشویی توکار پرنیان مدل PS1215 

 

سینک ظرفشویی روکار مدل 1060

برند ایلیا استیل سینک ظرفشویی روکار مدل 1060

سینک ظرفشویی روکار برند ایلیا استیل دارای کیفیت بالایی بوده و طبق استانداردهای اروپا و ایران ساخته شده است. این سینک ظرفشویی دارای دو لگن به عمق 22 سانتی متر و استحکام و مقاومت بالا و از جنس استیل ضد زنگ می باشد. این سینک ظرفشویی ابعاد 120 در 60 سانتی متر داشته و مجهز به عایق صدا است.

خرید سینک ظرفشویی روکار ایلیااستیل مدل 1060

سینک ظرفشویی روکار ایلیا استیل مدل 1060
سینک ظرفشویی روکار ایلیا استیل مدل 1060

برند پرنیان سینک ظرفشویی روکار مدل ps1121

سینک ظرفشویی توکار برند پرنیان دارای دو لگن به عمق 20 سانتی متر و ابعاد 120 در 60 سانتی‌متر است. همچنین از جنس استیل ضد زنگ 18/10 ساخته شده و کیفیت بالایی دارد.

خرید سینک ظرفشویی پرنیان مدل PS1121

سینک ظرفشویی روکار مدل ps1121
سینک ظرفشویی روکار مدل ps1121

 

سینک ظرفشویی فلاش مونت برند ایلیا استیل مدل 6030

ایلیا استیل سینک های ظرفشویی فلاش مونت خود را طبق استانداردهای ایران و اروپا می سازد و دارای یک لگن با عمق 20 سانتی متر و ابعاد 120 در 50 سانتی‌متر است. این سینک استحکام و مقاومت بالایی داشته و جنس آن از استیل ضد زنگ بوده و دارای عایق صدا و تخته ساطور چوبی می باشد.

خرید سینک ظرفشویی فلاش مونت ایلیااستیل مدل 6030

سینک ظرفشویی ایلیااستیل مدل 6030
سینک ظرفشویی ایلیااستیل مدل 6030

 

سینک ظرفشویی فلاش مونت برند پرنیان مدل 4209

سینک زیر صفحه‌ای برند پرنیان به صورت زیر کابینتی نصب شده و فاقد سینی و دارای یک لگن متحرک به عمق 23 سانتی‌متر است. این سینک های ظرفشویی مجهز به پد صداگیر بوده و در هنگام شستن ظروف صداهای تولیدی را می گیرد.

در سینگ فلاش مونت بدون نیاز به نوار تفلون آب بندی انجام می شود و دارای سیفون و زیر آب مرغوب است. در ساخت این سینک ظرفشویی استیل 10-18 ضد زنگ در ابعاد 100 در 51 و ضخامت یک میلی متر استفاده می شود. متعلقات سینک فلاش مونت شامل تخته ساطور چوبی، جا مایع و رول خشک کن است.

خرید سینک فلاش مونت 4209 پرنیان

سینک ظرفشویی مدل 4209
سینک ظرفشویی مدل 4209

سینک ظرفشویی پرنیان مدل PS4209

 

جمع بندی

برندهای مختلفی از انواع سینک ظرفشویی توکار، روکار، زیرکار در جنس های گرانیتی، شیشه‌ای و استیل در بازار وجود دارد که در طرح های متنوع ساخته شده اند. در این مقاله به طور کامل در مورد مدل های مختلف سینک های ظرفشویی صحبت کردیم.

سایر مطالب

ایلیااستیل

لوازم خانگی ایلیااستیل


×

صدای مشتری

نظرات پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید .

Iliasteel-logo-svg